Mārcienas muiža
The restaurant

Vēsture

 

Arheoloģiskajos izrakumos Mārcienā ir atrasta senākā apbedījumu vieta no 2.gs., bet rakstos Mārciena – Marxne – pirmoreiz pieminēta 1213.gadā Indriķa hronikā, kad tieši Marxnē satikās Rīgas bīskaps Alberts un Jersikas zemju ķēniņš Visvaldis, lai parakstītu padošanās līgumu,

ar kuru arī Jersikas valsts zemes, tāpat kā pirms tam Kurzeme un Zemgale, nonāca vācu krustnešu un Livonijas ordeņa īpašumā.

Kopš 13. gs. beigām Mārciena bija baronu Tīzenhauzenu dzimtas īpašums. No 19.g.s.vidus Mārcienas īpašnieks bija barons Voldemārs fon Maidels. Vidzemes vidienē viņš radīja izcilu neorokoko stila šedevru, greznāko pili Baltijā. Latvijas Valsts Vēstures muzejā saglabājušās unikālas ārskata un interjera fotogrāfijas. Mārcienas muiža celta nedaudz vēlāk kā saimnieciska vienība un medību muiža.
1918. gadā Mārcienas pils nodega. Mārcienas muižu padomju sarkanais terors neskāra. Uz to laiku muižas īpašnieks ir brons fon Hanšmans. Viņa sieva Veronika Asers bija viena no komponista Jāzepa Vītola talantīgākajām audzēknēm un Latvijas valsts Konservatorijas dibinātājām. Atbilstoši Latvijas brīvvalsts likumiem pēc I Pasaules kara muiža tika reducēta. Pēc II Pasaules kara muižā tika atvērts bērnu nams, kurā strādāja un laiku aprakstīja rakstniece Ilze Indrāne, līdz 1996. Muižā atradās Mārcienas pamatskola. No 2003.gada muiža pilnībā atjaunota, ar pietāti un maksimāli saglabājot vēstures liecības.

 

Muižas ģerbonis

Baronu Maidelu dzimtas no Vidzemes ģerbonis atrasts, pateicoties izcilajam heraldikas pārzinātājam Imantam Lancmanim. Ģerboņa zīmējumu 2008.gadā plastificēja tēlnieks Jānis Srupulis. Ģerbonis no jauna atliets Rundāles pils darbīcās, turpat apzeltīts. Tā augstums ir 2m, platums 1,50 m, svars 1,5 t. Ģerbonī attēlotais sejas segs ar strausa spalvām apliecina barona titulu, lodes – varonību, zivis – bagātību un veiksmi.

 

Muižas ēkas un parks

Muižaatsķirībā no pils vienmēr ir bijusi saimnieciska struktūra, kuras uzdevums  bija nodrošināt pilskunga pārticību. Mārcienas muižu ap 1860 gadu barons fon Maidels pārdeva. Pēdējais tās īpašnieks bija barons fon Hanšmans. Mārcienas muižas kompleksā ir 6 ēkas – Kungu nams, Klēts – tagadējā SPA māja, Zirgu stallis, tagadējā Akmens māja, Smēde – tagadējie apartamenti jeb Kalēja māja, kalpu māja, kā arī drupas no kara laikā sabombardētajām dzirnavām pie dīķa.

 

 

NUMURI

KĀZAS

Sazinieties ar mums!
Lūdzu sazinieties ar mums ja radušies jautājumi vai vēlaties veikt rezervāciju!

REZERVĒT

+371 26335000

+371 64807300
hotel@marciena.eu

 

REZERVĀCIJA: KĀZAS, BANKETI, KONFERENCES:

"Mārcienas muižas" un hotel "Gutenbergs" (Rīgā) īpašniece

Mairita Solima
tālr. +371 29175000
e-pasts: mairita@gutenbergs.lv 
 

 

Follow us:

http://marciena.eu/directory_test/images/l2.png http://marciena.eu/directory_test/images/l3.png
 
http://marciena.eu/directory_test/images/Tripadvisor/tripadvisor_en_s.png
 
http://marciena.eu/directory_test/images/pasakumi/Facebook_32.png http://marciena.eu/directory_test/images/pasakumi/say1.png http://marciena.eu/directory_test/images/pasakumi/twitter_32.png http://marciena.eu/directory_test/images/pasakumi/Foursquare-32.png http://marciena.eu/directory_test/images/pasakumi/Skype-32.png

"Dārgie Mārcienas muižas viesi! Mēs ceram – Jūs sajutīsiet mīlestību, rūpes un sirsnību, ko ieliekam ik solī, gaidot Jūs! Baudiet dzīvi, esiet laimīgi un veseli! Jo dzīve ir tik skaista, cik protam to radīt"

Jūsu Mārcienas muižas komanda